Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

21 października 2017

"Dywizjon 303". Zapowiedź filmu.

 

Trwają ostatnie prace nad "Dywizjonem 303" ale już teraz zapraszam do obejrzenia zapowiedzi filmu. Premiera w listopadzie 2017. Film otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego - Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Powiatu Poznańskiego.

 

 

 

 

 

 

05 października 2017

X World Mediatravel 2017.

 

26 października 2017 rusza jubileuszowy, X World Mediatravel 2017 - festiwal Cywilizacji i Sztuki Mediów, posiadający formułę konkursu w kategoriach: film dokumentalny, programy TV, audycje radiowe, fotografia, wyprawa i książka podróżnicza roku. Miło mi poinformować, że Protektorat Litwa dokument, który zrealizowałem w ubiegłym roku, a ukazujący mało znany epizod drugiej wojny światowej, otrzymał nominację do World Mediatravel Awards. Przy okazji, zapraszam w sobotę 28 października 2017, na prezentację mojego kolejnego filmu Taki jest świat - Kurdystan i dyskusję o kurdyjskiej drodze do wolności. Początek o 15.30 w EC1 Lódź - Miasto Kultury, Łódź, ul. Targowa 1/3. Do zobaczenia.

 

 

 

 

 

03 września 2017

Dywizjon 303 - na planie filmu.


Kręcimy kolejne zdjęcia do Dywizjonu 303. Książka ukazała się po raz pierwszy w Londynie w 1942 w języku polskim i angielskim. Drogą powietrzną została przerzucona do okupowanego kraju i tu, w 1943, ukazało się sześć wydań podziemnych w Warszawie i Kielcach, które były zastrzykiem otuchy dla terroryzowanych Polaków. Ujęcia odebrania zrzutu przez partyzantów w lasach radomszczańskich, kręciliśmy na terenie elbląskiej fundacji Końskie Zdrowie, przy udziale grupy rekonstrukcyjnej Pana Grzegorza Wołoszczaka.

 

Film otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego - Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

 

 

 

 

23 sierpnia 2017

Northolt w Puszczykowie - zdjęć ciąg dalszy.


Trwają zdjęcia do dwóch części filmu o książce Arkadego Fiedlera Dywizjon 303. Tym razem kręciliśmy sekwencje w bazie polskiego dywizjonu w Northolt, do której wykorzystaliśmy scenografię Muzeum-Pracowni Literackiej pisarza w Puszczykowie, a także scenę wizyty Jana Zumbacha w Foreign Office. Asa polskiego lotnictwa gra Alan Bochnak zaś urzędnika brytyjskiego Dale Taylor (zdjęcie). Film będzie opowiadał o kulisach powstania książki oraz o sytuacji w jakiej się znaleźli polscy lotnicy tuż po zakończeniu wojny. Obraz będzie gotowy do końca listopada 2017.


 

Film otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Wielkopolskiego - Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 25

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl