Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

07 sierpnia 2017

Bohdan Butenko - koniec zdjęć.


Zakończyliśmy zdjęcia do filmu o jednym z najbardziej znanych i awangardowych artystów, którzy przyczynili się do zaistnienia na arenie międzynarodowej zjawiska określanego mianem Polskiej Szkoły Ilustracji. Jego nazwisko,  to znak firmowy niosący przekaz: oto książka przepełniona absurdalnym, a zawsze inteligentnym, często lekko łobuzerskim humorem. Jego Gapiszona, Gucia i Cezara czy Kwapiszona znają wszyscy. Ostatnie ujęcia kręciliśmy na warszawskiej Pradze,  bo Butenko inspiracje czerpie z poetyki płotów i podwórek.Tutaj kreśli swój znak firmowy "Butenko pinxit". Premiera filmu w czwartym kwartale 2017.

 

 

 

 

 

 

 

 

01 lipca 2017

Nasze filmy w Metro TV.


Od dzisiaj (1 lipca 2017) telewizja Metro TV rozpoczyna emisję 35 filmów, które zrealizowałem w ciągu ostatnich kilku lat. Będą cykle o: Sudanie (5), Indiach (5), Kenii (9), wykopaliskach w Egipcie (4), będą filmy o prof. Kazimierzu Michałowskim, dynastii wspaniałych polskich uczonych Józefie, Janie i Wojciechu Rostafińskich, twórcy kultowych komiksów Tadeuszu Baranowskim, młodzieżowej gazecie harcerskiej "Świat Młodych", katastrofie ekologicznej w Ekwadorze, o irackim Kurdystanie, historyczny o Protektoracie Litwa i inne. Terminy i godziny emisji znaleźć można na stronie Metro TV.


 

 

 

 

02 czerwca 2017

Ostatnie dni zdjęciowe do "Dywizjonu 303".

 

W tym roku zakończymy produkcję filmu opartego na najbardziej znanej książce Arkadego Fiedlera "Dywizjon 303". Pracujemy nad scenariuszem scen aktorskich, kompletujemy elementy scenografii, mundurów i - oczywiście - dobieramy wykonawców. Ten dwuczęściowy dokument (każdy odcinek po 30 min.) będzie opowiadał nie tylko o bohaterstwie lotniczych asów z trzysta trzeciego podczas Bitwy o Anglię, ale i ukazywał losy naszych żołnierzy w pierwszych powojennych latach. To niezwykle mało znany, smutny i wystawiający nie najlepsze świadectwo naszym aliantom epizod z wielką polityką w tle. Na zdjęciu Dale Taylor, który wcieli się  w brytyjskiego premiera Clementa Attlee, urzędnika z Foreign Office oraz brytyjskiego oficera RAF. Tutaj pozuje w oryginalnym mundurze z czasów II wojny światowej.

 

 

 

 

 


17 marca 2017

"Taki jest świat - Kurdystan". Wkrótce premiera w Kurdystanie.


Zakończyliśmy produkcję filmu "Taki jest świat - Kurdystan". Pokazuje historię, współczesność, ale przede wszystkim wieloletnią walkę Kurdów o własne, niepodległe państwo. Mówi o podziale Kurdystanu między czterech zaborców, wojnie z ISIS oraz problemach z jakimi boryka się ten kraj obecnie. Oficjalna premiera odbędzie się 26 marca 2017 w Erbilu w kinie Mega Mall Cinema (sala nr 1, 4 piętro) przy Shorish Street. Cała nasza ekipa została zaproszona na uroczystość przez rząd irackiego Kurdystanu.


 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 25

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl