POLSKI FILM O PRACY POLSKICH ARCHEOLOGÓW W EGIPCIE

   
 

poleć stronę
leaderfilm
kontakt

 

ZAPOMNIANA NEKROPOLA
Film SŁAWOMIRA W. MALINOWSKIEO

Cywilizacja starożytnego Egiptu od lat fascynuje i pobudza wyobraźnię ludzi na całym świecie. Dla zauroczonych krainą faraonów "Zapomniana nekropola" stanowi urzeczywistnienie marzeń o przeniesieniu się do Egiptu sprzed czterech tysięcy lat. Pozostałym ukaże piękno, tajemnice i potęgę magii tej najstarszej cywilizacji błękitnej planety.

Film Sławomira W. Malinowskiego wyrywa z otchłani dziejów pradawną nekropolę, wprowadza do ukrytego kilkadziesiąt metrów pod ziemią niezwykłego pałacu faraona i ujawnia największe tajemnice wezyra Meref-nebefa, najpotężniejszej po faraonie osoby w państwie. W pasjonujący sposób ukazuje także prace polskich archeologów, dzięki którym większość tych niezwykłych historii mogła być w filmie opowiedziana.

"Zapomniana nekropola" to wspaniałe widowisko, po którym każdy, mimo dorobku współczesnej cywilizacji, nabiera pokory do osiągnięć ludzi sprzed czterech tysięcy lat.

Ten film to niezwykła gratka dla miłośników cywilizacji starożytnego Egiptu, wspaniały prezent dla bliskich i znajomych oraz nagroda dla uczniów w pasjonujący sposób ukazująca nie tylko wierzenia i kulturę państwa faraonów ale i wspaniałe osiągnięcia polskich archeologów. "Zapomniana nekropola" ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę - przypominając o chlubnych tradycjach polskiej szkoły archeologii środziemnomorskiej promuje polską naukę w świecie.

Film posiada napisy w języku angielskim (dotyczy DVD). Czas emisji filmu ok. 53 min.

STRONA POD REDAKCJĄ SŁAWOMIRA W. MALINOWSKIEGO                 © Sławomir W. Malinowskistat4u