01020304WWW: Leader Film
0607080910
11

.:: EKIPA ::.

SŁAWOMIR W. MALINOWSKI
Reżyser

Sławomir W. Malinowski Absolwent Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1972 roku, jeszcze jako uczeń szkoły średniej, współpracował z pismami ogólnopolskimi: "Światem Młodych" i "Na przełaj". Później publicysta m.in.: "Czasu", "Polityki", "Przeglądu Tygodniowego", "Prawa i Życia", "Wprost", "Tygodnia Polskiego" w Londynie. Karierę zawodową rozpoczął w Rozgłośni Gdańskiej Polskiego Radia. Następnie przeszedł do Gdańskiego Ośrodka TVP. Od 1989 r. w Dyrekcji Programów Informacyjnych TVP - redakcji Dzienników Telewizyjnych. Do września 1991 roku pracował tam jako reporter i prezenter głównych ogólnopolskich programów informacyjnych. W tym samym roku zakłada wytwórnię specjalizującą się w produkcji filmów promocyjnych, oświatowych i dokumentalnych.

Pośród nagród, które dotychczas otrzymał najbardziej ceni: II nagrodę Klubu Dziennikarzy Naukowych Stowarzyszenia Dziennikarzy RP za interdyscyplinarny cykl artykułów pt. "W kręgu polskiej nauki" oraz Medal XL - lecia Akademii Medycznej w Gdańsku za realizację filmu oświatowego o profilaktyce onkologicznej.

Jak sam podkreśla: Każdy film to nowa wielka przygoda. Pociąga go poznawanie interesujących ludzi, niezwykłych miejsc i rzeczy oraz wychodzenie naprzeciw coraz to nowszym wyzwaniom. Moim marzeniem była realizacja filmu o wykopaliskach w Egipcie - mówi. Taką szansę dała mi produkcja "Zapomnianej nekropoli". Dopiero tam na miejscu, pośród piramid i grobowców przyozdobionych wspaniałymi reliefami, można naprawdę zrozumieć fenomen fascynacji światem faraonów - dodaje. Moim zdaniem kluczem do tego jest pielęgnowany przez starożytnych kult życia oraz ideał nieśmiertelności, do którego zbliżyli się w stopniu, o którym my, dzieci XX wieku, możemy tylko marzyć...

Powrót
© Leader Film 2004
 
Valid CSS! Valid HTML 4.01! statystyki