01020304WWW: Leader Film
0607080910
11

.:: EKIPA ::.

MICHAŁ MALINOWSKI
II Operator, dokumentalista

Michał Malinowski Pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiał w wieku 6 lat, gdy jako reporter "Dropsa" (TVP) przeprwadzał wywiad z twórcą komiksów o Kajku i Kokoszu - Januszem Christą. Publikował i publikuje artykuły i zdjęcia w takich pismach jak: Głos Elbląga, Trybuna, CD-Action, Wiedza i Życie oraz portalu internetowym www.info.elblag.pl. Przez rok związany z Redakcją Programów dla Dzieci i Młodzieży TVP, gdzie pracował jako dokumentalista, dziennikarz, reporter i współwydawca. Współtworzył portale internetowe: www.rower.itvp.pl, www.interakcja.itvp.pl. Przez pół roku pracował w olsztyńskim oddziale Telewizji Polskiej jako reporter. Na swoim koncie ma także krótki epizod radiowy w Polskim Radiu Olsztyn S.A.

Od roku 1998 jest stałym członkiem ekipy filmowej Leader Film. Brał udział w realizacji licznych filmów (w tym przy pierwszej części cyklu obrazów z Egiptu - "Zapomnianej Nekropoli"). Wraz ze zdobywanym doświadczeniem pełnił różne funkcje: dokumentalisty, scenografa, asystenta reżysera, twórcy scenariuszy montażowych, fotografa, asystenta operatora obrazu, operatora obrazu, webmastera. Jest pomysłodawcą wielu ciekawych wątków i rozwiązań multimedialnych, które można podziwiać w filmach. Na podstawie jego pomysłu ekipa Leader Film realizuje film o najsłynniejszym polskim archeologu - profesorze Kazimierzu Michałowskim.

W planach ma ukończenie studiów dziennikarskich (obecnie IV rok studium dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim) i kontynuowanie pracy w mediach.

Powrót
© Leader Film 2004
 
Valid CSS! Valid HTML 4.01! statystyki