01020304WWW: Leader Film
0607080910
11

.:: GALERIA ::.

EKIPA LEADER FILM PRZY PRACY

To tylko kilka chwil obrazujących pracę ekipy Leader Film na wykopaliskach w Sakkarze zatrzymanych w kadrze. Ciągły wyścig z czasem, nieustanna walka z wszędobylskim piaskiem, który wszelkimi możliwymi szczelinami próbował dostać się do naszych kamer i aparatów fotograficznych i oczy zwrócony w cztery strony świata by nic ważnego nie umknęło naszej uwadze. Ale mieliśmy przynajmniej jeden luksus - nie mogliśmy narzekać na brak pogody. Słonce zawsze dopisywało...

Ekipa Ekipa Ekipa Ekipa Ekipa Ekipa
Ekipa Ekipa Ekipa Ekipa Ekipa Ekipa
Ekipa Ekipa Ekipa Ekipa
TEREN KONCESJI POLSKO-EGIPSKIEJ MISJI ARCHEOLOGICZNEJ W SAKKARZE

Tak wygląda teren polskiej koncesji po zachodniej stronie najstarszej, schodkowej piramidy faraona Neczericheta w Sakkarze.

Teren koncesji Teren koncesji Teren koncesji
ŚCIANA PÓŁNOCNA

To właśnie tutaj, przed pionową ścianą skalnego rumoszu, stanowiącą północną granicę naturalnego dziedzińca, koncentrowała się archeologów i nasza uwaga przez wszystkie dni misji. Dzisiaj już trudno nawet powiedzieć ile w naszych głowach wzbudzała emocji i ilu rozczarowań była świadkiem. Dwa grobowce odsłonięte podczas misji 2003 roku do których wejścia prowadziły właśnie przez wykute w niej otwory okazały się nie tylko puste, ale i nie wykończone...

Ściana północna Ściana północna Ściana północna Ściana północna Ściana północna Ściana północna
Ściana północna Ściana północna Ściana północna Ściana północna Ściana północna Ściana północna
GROBOWIEC KAPŁANA NI ANCH NEFERTUMA

Wspaniały człowiek swoich czasów, wspaniały grobowiec w którym został pochowany. Bajecznie kolorowe reliefy o barwach tak intensywnych, jakby artysta położył je dopiero wczoraj. A do tego troje ślepych wrót w kaplicy i wszystkie dla tego samego zmarłego - kapłana Ni-Anch-Nefertuma.

Ni Anch Nefertum Ni Anch Nefertum Ni Anch Nefertum Ni Anch Nefertum Ni Anch Nefertum Ni Anch Nefertum
Ni Anch Nefertum
KORYTARZ NR 2

Ta jedna z najniezwyklejszych konstrukcji starożytnego świata znajduje się we wschodniej ścianie "suchej fosy", wykutej przed 5 tys. lat wokół świętego okręgu grobowców królewskich z czasów 2. i początków 3. dynastii. Niezwykła scenografia 22 szybów grobowych wyżłobionych w posadzce sześciu kaplic, a także samego korytarza i jego przedpola, zapiera dech w piersiach.

Korytarz nr 2 Korytarz nr 2 Korytarz nr 2 Korytarz nr 2 Korytarz nr 2 Korytarz nr 2
GROBOWIEC ADMIRAŁA MERI

To jeden z najniezwyklejszych grobowców jakie przyszło nam odwiedzić. Może nie tyle dzięki konstrukcji czy dekoracjom, których notabene nie posiadał, co przez osobę gospodarza - admirała floty faraona o pięknym imieniu Meri. Niebywałe zestawienie - człowiek pływający po morzach i oceanach świata pochowany na pustyni.

Admiarał Meri Admiarał Meri Admiarał Meri Admiarał Meri Admiarał Meri
POZOSTAŁE ZDJĘCIA

Te kilka ostatnich zdjęć nie znalazło swojego miejsca w żadnym z powyższych przydziałów. Mimo wszystko warte są pokazania. Jak to mówią: od przybytku głowa nie boli.

Pozostałe zdjęcia Pozostałe zdjęcia Pozostałe zdjęcia Pozostałe zdjęcia Pozostałe zdjęcia
POSĄGI TRIADY MEMFICKIEJ

Z całą przyjemnością przedstawiamy Państwu rzecz niezwykłą. Otóż dwaj elblążanie, panowie Adam i Marek Kuleszowie przygotowali specjalnie na prapremierę posągi bogów triady Memfickiej. Pracowali w piwnicy swojego bloku, jednakże efekt ich pracy jest piorunujący. Dzięki ich uprzejmości możemy przedstawić, jak przebiegał proces tworzenia. Zresztą zobaczcie Państwo sami. I jeszcze jedna uwaga. Na ostatnich dwóch zdjęciach autorzy posągów pokazują profesorowi Karolowi Myśliwocowi i reżyserowi filmu zdjęcia, które możecie Państwo oglądać w galerii.

Przeczytaj także, co autorzy mówią o przebiegu prac nad posągami:

 • Adam Kulesza
 • Marek Kulesza

  Posągi Posągi Posągi Posągi Posągi Posągi
 • Posągi Posągi Posągi Posągi Posągi Posągi
  Posągi Posągi Posągi Posągi Posągi Posągi
  Powrót
  Wszelkie prawa zastrzeżone © Leader Film 2004
   
  Valid CSS! Valid HTML 4.01! statystyki