Strona Główna     O firmie     Referencje     O SWM     Kontakt

 

15 maja 2019

Premiera "Butenko pinxit" w Planete+.

 

W sobotę 1 czerwca 2019 w telewizji Planete+ premiera mojego najnowszego filmu pt. "Butenko pinxit". To historia Bohdana Butenki, wspaniałego i cenionego w świecie ilustratora książek dla najmłodszych, autora plakatów oraz autora animacji filmowych. W filmie udział biorą, oczywiście poza Panem Bohdanem, niezapomniana Wanda Chotomska, wspaniały poeta, malarz i rzeźbiarz Jan Stępień, niezwykły reżyser Bogdan Nauka, aktor nieprzenikniony Tomasz Fogiel, a o mistrzu i jego dziełach opowiadać będzie znawczyni twórczości BB Anita Wincencjusz-Patyna - prodziekan Wydziału Malarstwa i Rzeźby ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Początek emisji w Dzień Dziecka o 22.00. W czerwcu film będzie można także zobaczyć: 8 czerwca o 21.00; 22 czerwca o 19.10; 24 czerwca o 1.10 i 28 czerwca o 10.00. Następne w kolejnych terminach. Przyjemności ze spotkania z Gapiszonem, Guciem i Cezarem oraz innymi postaciami z dzieciństwa.

 

 

 

 

 

28 lutego 2019

Pierwsza odsłona cyklu "Z drugiej strony lustra".

 

Oto pierwsza odsłona mojego nowego autorskiego cyklu pt. "Z drugiej strony lustra". Będą się na niego składać 10-15 minutowe programy poruszające problemy, które być może są powszechnie znane, lecz my nie tylko ustawimy je przed dużym, powiększającym lustrem, aby lepiej się im przyjrzeć, ale również, z ciekawości, zajrzymy za nie. A tam sprawy o których cicho sza... Będzie historia, gospodarka, polityka, kultura, nauka, w tym filozofia. Dzisiaj historia i losy ostatniego z żołnierzy wyklętych - prof. Andrzeja Jaczewskiego. Kanał "Z drugiej strony lustra" jest dostępny na YouTube, więc proponuję go zasubskrybować. Wówczas nowe programy będą docierały do Państwa w pierwszej kolejności.

 

 

 

 

 

 

 

2 stycznia 2019

"Taki jest świat - Serbia". Zapowiedź filmu.

 

W piątek 4 stycznia 2019 prapremiera mojego filmu "Taki jest świat - Serbia", który obala mity i kłamstwa o wojnie na Bałkanach, rozpadzie Jugosławii i zbrodniach Slobodana Milošewića. Film będzie można zobaczyć w paśmie ogólnopolskim telewizji lokalnych obejmujących swoim zasięgiem 140 największych miast. Emisja przez 24 godziny w dwugodzinnej pętli. Początek o 18.00.

 

 

 

 

 

21 grudnia 2018

Butenko pinxit.

 

Mój najnowszy film "Butenko pinxit" opowiadający historię wspaniałego ilustratora książek dla najmłodszych oraz autora animacji filmowych, Bohdana Butenki nie wszedł jeszcze do rozpowszechniania, a już - po pokazach przedpremierowych - zbiera dobre opinie. Po kilkunastu ogólnopolskich portalach napisało o nim "Hallo TV". To świetna reklama, bo informacja o filmie dotarła do ok. 3 mln. odbiorców. Dziękuję serdecznie. Tekst zilustrowano zdjęciami z planu filmowego w tym fotosami z niezapomnianą Wandą Chotmoską.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 25

Wszelkie treści, zdjęcia, fragmenty filmów, etc. zamieszczone w tym portalu są chronione prawami autorskimi. Ich wykorzystanie w jakiejkowiek formie wymaga pisemnej zgody autora.

©Sławomir W. Malinowski

 

 

 

 

 

Leader Film, 82-300 Elbląg,Robotnicza 45/29, e-mail: leaderfilm@pro.onet.pl